Prof. dr. Thomas Janssen, programmamanager Aangepast Sporten bij AISS, reisde met PULSE Racing naar Lecco in Italië voor de conferentie van de International Functional Electrical Stimulation Society (IFESS). Samen met atleet Peter van Burk gaf hij de presentatie “Intense FES Cycling Training in People with Spinal Cord Injury: A Case Study from a Cybathlon Pilot”.
PULSE RACING: een VU Dream Team
PULSE Racing is een multidisciplinair team van studenten van de Vrije Universiteit Amsterdam. Met functionele elektrostimulatie (FES) werkt het team aan meer mobiliteit en vitaliteit voor mensen met een dwarslaesie. PULSE Racing is het eerste Dream Team van de VU. In de VU Dream Teams werken studenten uit verschillende disciplines samen aan maatschappelijke vraagstukken, met begeleiding van het VU Demonstrator Lab.
Van onderzoek naar de wedstrijdbaan
PULSE Racing doet mee aan nationale en internationale FES-cyclingwedstrijden. Op de Cybathlon, het wereldkampioenschap voor para-tech sporten, won het team goud in 2020 en zilver in 2024. In 2025 won het de FES race op de Cybersportdays in Wenen, waar Peter van Burk ook een nieuw wereldrecord neerzette.
Wetenschap in de praktijk
PULSE Racing laat zien hoe wetenschappelijk onderzoek zijn weg vindt naar de revalidatiepraktijk. Met FES werkt het team aan het verbeteren van het dagelijks leven van mensen met een dwarslaesie, zowel fysiek als mentaal.
Deze kennis deelt Thomas ook met de praktijk. In april 2026 organiseerde hij samen met Paralympic Science Support NL een themabijeenkomst over elektrostimulatie bij Reade, waar coaches, trainers en fysiotherapeuten de theorie leerden en zelf met elektrostimulatie aan de slag gingen. Een mooi voorbeeld van hoe wetenschap en praktijk kennis uitwisselen.











